Dastini Bebe Market
Dastini Bebe Market
Sektör:  Bebek - Çocuk Ürünleri
Kuruluş Yılı:  2004
Toplam Çalışan Sayısı :  90
Merkez Ülke:  TÜRKİYE
Şube Sayısı:  32
Fİrma Tanıtımı : HAYATINIZDA BEBEK VARSA BİZE MUTLAKA UĞRAYIN Tülay Baransel Kırık - Nurettin Kırık çiftinin kızları Su Kırık‘ın doğumu ile birlikte 2004 yılında İstanbul Sahrayıcedid‘de açtıkları mağaza ile yolculuğuna başlayan Dastini bugün 18 farklı ilde 32 mağaza ile bebek sektörünün öncü kuruluşu olmayı başarmıştır. 32 olan mağaza sayısını arttırmak için bayilikler vermeye devam etmektedir.Dastini bebek mamasından bebek arabasına oyuncak çeşidinden tekstile 15.000 farklı ürün çeşidiyle 2004 yılından itibaren anne ve babalara bebeklerinin ihtiyaçlarını tek bir çatı altından karşılama kolaylığı sunmaktadır. Franchise sistemiyle büyümeye devam eden Dastini cazip bayilik şartlarıyla özellikle anne ve baba olan yatırımcıların ilgi odağı olmayı başarmıştır..Dastini Bebe Market bayilerine sağladığı stoksuz çalışma rahatlığı,tüm dünya markası bebek ürünlerini tek bir çatı altından karşılama kolaylığı,reklam desteği,otomasyon desteği gibi birçok konuda kolaylıklar sağlamaktadır.Özellikle anne ve baba olan yatırımcıların ilgisini çeken Dastini risksiz bir sektörde orta ölçekli bir yatırım miktarıyla ticaret yapmak isteyenlerin tercihlerinin başında gelmektedir.Tüm ülke sınırlarında mağazalaşmayı hedefleyen Dastini kalitesi ispatlanmış bebek ürünlerini en uygun koşullarda tüketicisi ile buluşturmayı hedeflemektedir.
Bayilik Şartları:  İSTENİLEN MAĞAZA KONSEPTİ : Minimum 60m2 ve üzerinde,şehir merkezlerinde,ana caddelerde ve alışveriş merkezlerinde bulunan 3 metreden daha geniş vitrine sahip olan mağazalar tercih edilmektedir. Dastini firmasının tüm mağazalarında olduğu gibi aynı dekor ve tabela kullanılmaktadır. Mağazaların doğru yönetilmesi,merkez bağlantıları ve sağlıklı bir altyapı için yine tarafımızca belirli olan mağazacılık programı kullanılmaktadır Yatırımcıların bizzat başında bulunmadığı mağazalarda hem bayi sahibi hemde Dastini koordinatörlük grubunun mağazayı kontrol altında tutması ve bazı olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla kamera sistemi kurulmaktadır. NEDEN BEBEK SEKTÖRÜ ? Ülkemiz nüfusunun %57 sini evli insanlar oluşturmaktadır.Bununla birlikte çalışan kadın sayısının hızla artmasıyla tüketimin patronu kadın ve çocuklar olmuştur. Ülkemizdeki gelenek ve görenekler göze alındığında bebeklerin ihtiyaçları tüm çevresi tarafından karşılanır. Yakın çevresinde bebek bulunan herkes bu ihtiyaçları karşılamaya gönüllü olduklarından dolayı her birey potansiyel müşteri kabul edilir. Yetişkinlerin aksine bebekler sürekli ve hızlı bir gelişim içindedirler.Buna bağlı olarak emzikten oyuncağa,oto koltuğundan tekstil ürünlerine kadar sayısız ürün ve çeşidinden faydalanır. Bebeklerin ihtiyaçları her ay değişerek ve gelişerek arttığından dolayı harcama limitleri yoktur. Bu da bu potansiyeli kullananlar için ciddi bir fırsattır. Anne adaylarının değişen fizyolojileriyle birlikte tekstil, kozmetik ve bakım ürünlerine ihtiyaç duyarlar.Böylece ürün gamımızda bulunan bu ürünlerle birlikte annelerde sektörün tamamiyle içerisindedirler. NEDEN FRANCHİSE ve NEDEN DASTİNİ : Yatırımcılar mağaza kurulumu,dekor,ürün alımı vb. maliyetlerin üstüne reklam ve tanıtım için ciddi paralar harcayarak oluşturabilecekleri müşteri potansiyeline, Dastini tabelasını koyar koymaz sahip olurlar. Dastininin bu yatırımlar sonucunda sağlamış olduğu marka bilinirliği ile yatırımcılara sürekli müşteri ve iş yapma imkanı sağlanır. Personel bulumu,eğitimi,stok yönetimi,satış ve yönetim konularında sağlanan operasyonel destekle birlikte yatırımcı kendisinin ve ekibinin tüm zaman ve enerjisini satış üstüne yoğunlaştırabilir.bu da satışa ciddi bir artı sağlar. Kendi markalarını oluşturmak isteyen kişiler onlarca firmayla; sipariş,sevkiyat,ödeme,iade gibi konularda ayrı ayrı muhattap olur.Dastini yatırımcıların her konuda destekçisi ve tek muhatapıdır.Ayrıca kendi markalarıyla hizmet vermek isteyen kişiler onlarca firmayı muhatap almayı kabul etse dahi ürün alımı yapmak isteyecekleri firmalar kendilerine adetsel ve TL bazında kotalar koyup yıllık teminatlar istemektedirler.Dastini yatırımcılarına sağladığı stoksuz çalışma kolaylığı ve kotasız ticaret imkanı ile riski en aza indirmektedir. KAR MARJI : Ürün çeşitlerine göre kar marjı %30 ila %100 ün üzerine çıkmaktadır.(Metal Gruplar::%40 Tekstil %100) Dastini firmasının kurumsal şirket politikası gereği aynı dekor ve tabelayı kullanmaktadır.
Bayilik Paketinin İçeriği:  
Bayilik Verilecek İller: Türkiye Geneli
Yatırım Maaliyeti:  
Ortalama Kar Marjı:  %70
Reklam Katılım Ücretleri:  Alınmıyor
Gelirden Pay: Alınmıyor
Ek Hususlar:  Ortalama Şube Kurulum Süresi : 20 gün Yatırımın Ortalama Geri Dönüş Süresi : 18 - 24 Ay Girişimciye Verilen Destekler : Personel Desteği , Eğitim Desteği , Proje Desteği, Pazarlama Desteği, El Kitabı, Yer Seçimi, Bölge Koruması, Ortak Reklam
İlgili Kişi:
Adres:  Barbaros Mh. Dereboyu Cd. Uphill Towers A Blok K.2 D.10 Batı Ataşehir / İstanbul
Telefon: 0216 688 80 77 - 0507 241 55 30
Faks:  
Web Sitesi:  www.dastini.com