SUBWAY
SUBWAY
Sektör:  Fast food
Kuruluş Yılı:  1967
Toplam Çalışan Sayısı :  
Merkez Ülke:  U.S.A
Şube Sayısı:  32041
Fİrma Tanıtımı : Hızlı servis fast food zinciri olan Subway, Sub adı verilen ekmek arasına sebze ağırlıklı karışık malzemeler konarak hazırlanan sağlıklı aynı zamanda soğuk ve sıcak servis edilebilen bir yiyecek. Subway in işletme konseptinde sebzeler ağırlıklı bir yer tutuyor. Böylece birçok fast food zincirinde göremeyeceğimiz sağlıklı beslenme trendini Subway de görebiliyoruz. Subway son 10 yıldır Dünya da ve Avrupa da 500 franchise zinciri arasında yapılan değerlendirmelerde en iyisi seçiliyor.
Bayilik Şartları:  Subway‘‘‘‘ in franchise anlaşmaları kişilerle yapılıyor. Dünya genelinde franchise alan girişimcilerin yüzde 85 i işlerinin başında duruyor. Subway dünya genelinde bu denli yaygın olmasının başarısını buna bağlıyor. Bu nedenle franchise verilecek girişimcilerin işin başında durması Subway için önemli bir faktör. Bununla birlikte girişimciler 10 iş günü süren bir eğitimi yurtdışında aldıktan sonar franchise olmaya hak kazanıyor. Subway in franchise giriş bedeli 7,500 avro. İşletmenin tüm ekipmanları yurtdışından getiriliyor. İşletmenin dekorasyon ve ekipmanları temini ile birlikte yatırım maliyeti 80 bin dolar ile 100 bin dolar arasında değişiyor. Bir Subway franchise işletmesinin büyüklüğü 25-60 metrekare arasında değişiyor.
Bayilik Paketinin İçeriği:  Subway franchise işletmesinin açacak girişimciler için en önemli kazanç 45 yıllık dünya çapında bir firma ile doğrudan çalışma imkanı yakalaması oluyor. Sistemin dünya genelide 30 bin‘‘‘‘in üzerinde noktada hizmet veriyor olması, başarılı ve girişimcisine kazandıran bir sistem olduğunu gösteriyor. Ayrıca Subway yetkilileri bayilik alınması için 10 nedeni şöyle açıklıyor; Global bilinç Dünyanın en geniş deniz ürünleri sub bayisi Sağlıklı bir beslenme sunan güvenilir bir marka Düşük sermaye Esnek mekan seçimi Kolay hazırlama (kızartma ve yağ kullanılmıyor) Zengin menü (her sub ve her salata müşterinin isteğine göre o anda hazırlanıyor) Personel eğitimi Bayilere özel internet destek ağ Tanıtım ve pazarlama desteği
Bayilik Verilecek İller: Başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye.
Yatırım Maaliyeti:  Herşey dahil 80-85 bin$
Ortalama Kar Marjı:  
Reklam Katılım Ücretleri:  
Gelirden Pay: Subway işletmecilerinden satış üzerinden %8 royalty, %3.5 reklam bedeli alınmaktadır
Ek Hususlar:  
İlgili Kişi: Nilay Çetin
Adres:  BÜYÜKDERE CAD KAYNAK APT NO:157 KAT:2 D:8 Zincirlikuyu Şişli-İSTANBUL/TÜRKİYE
Telefon: 0 212 216 64 27 - 0 532 341 58 41
Faks:  0 212 217 10 18
Web Sitesi:  www.subway-tr.com/index.php